Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

dr Grzegorz Bryda - Założyciel i Kierownik Pracowni CAQDAS TM Lab.

dr Grzegorz Bryda - Założyciel i Kierownik Pracowni CAQDAS TM Lab.

Adiunkt w Zakładzie Socjologii Komunikacji Społecznej w Instytucie Socjologii UJ, kierownik Pracowni CAQDAS TM Lab oraz Letniej Szkoły Analizy Danych i Metod Badań Jakościowych, Pełnomocnik Dziekana Wydziału Filozoficznego ds. ewaluacji jakości kształcenia w Instytucie Socjologii (od 2007 roku), Pełnomocnik Rektora UJ ds. ewaluacji jakości systemu kształcenia (2008-2015), Pełnomocnik Rektora UJ ds. jakości kształcenia (2015-2016), członek Stałej Komisji Rektorskiej UJ ds. Jakości Kształcenia (2008-2016). W latach 2008-2016 jako Pełnomocnik Rektora wdrażał rozwiązania systemowe z zakresu analizy danych, ewaluacji i badań sondażowych w zakresie jakości kształcenia na Uniwersytecie Jagiellońskim. Posiada bogate doświadczenie w realizacji badań ilościowych i jakościowych, moderowaniu wywiadów grupowych (+450 FGI) i wywiadów pogłębionych (+250 IDI), statystycznej analizie danych i data mining oraz wspomaganej komputerowo analizie danych jakościowych (CAQDAS). W latach 2003 – 2009 pracował jako starszy konsultant ds. analiz statystycznych i data mining oraz wykładowca w Centrum Szkoleniowym SPSS Polska (obecnie IBM Predictive Solutions). Zrealizował ponad 80 projektów badawczych dla firm komercyjnych i instytucji publicznych z zakresu badań rynkowych i społecznych. Współpracuje z instytucjami publicznymi i firmami jako ekspert ds. metodologii i analizy danych. Specjalizuje się w socjologii kognitywnej, metodologii badań jakościowych, analizie tekstu i obrazu, uczeniu maszynowym w naukach społecznych. Obecnie realizuje grant badawczy: Od paradygmatu do metody. Ontologia współczesnego pola badań jakościowych.

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

dr Krzysztof Tomanek - współtwórca Pracowni CAQDAS TM Lab.

dr Krzysztof Tomanek - współtwórca Pracowni CAQDAS TM Lab.

Główne obszary zainteresowania i rozwoju naukowego: metodologia nauk społecznych, wielowymiarowa analiz danych, techniki data mining i text mining, zastosowania sztucznej inteligencji w analizie danych tekstowych. Badania z zakresu zaufania i lojalności, analizy sieci społecznościowych. Autor artykułów naukowych i popularnonaukowych z zakresu praktycznych zastosowań analiz tekstu, sentyment analysis, big data.

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

dr Krzysztof Misztal

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

dr Daniel Platek

dr Daniel Platek

Interesuje się socjologią działań zbiorowych i socjologią analityczną. Zajmował się badaniem rewolucji konstytucyjnych w Iranie i Turcji oraz protestów polskiej skrajnej prawicy. W swojej pracy wykorzystuje modelowanie statystyczne i analizę sieci społecznych.

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Natalia Martini

Natalia Martini

Absolwentka kulturoznawstwa międzynarodowego i socjologii na UJ, doktorantka w Instytucie Socjologii UJ. Interesuje się metodologią badań jakościowych, metodami mobilnymi, metodami z pola sztuki, jakościowym GIS, miastem i życiem codziennym. Kieruje projektem „Miasto doświadczane w sytuacji bezdomności. Studium społeczno-przestrzenne” finansowanym ze środków NCN. Współpracuje ze społecznościami lokalnymi w obszarze archiwistyki społecznej oraz osobami w sytuacji bezdomności w obszarze prawa do miasta.